Jak na vysávání a utírání prachu

29. 03. 2017 13:21:22
Také nesnášíte tyto domácí práce? Kdo by je miloval. Jsem autorka sci-fi, tak jsem si prostě vymyslela, jak by takový vysavač koberců a prachu měl vypadat. Teď už jen čekám na to - kdo ho vyrobí?

Tento přístroj se totiž vyskytuje pouze v novele „Děvky se maj“ z knihy Pronajmu svět Zn. Virtuální

Pípla jí zpráva. Dnes vám budeme doručovat balík. Posunula text až na konec, aby viděla, kdo jí ho posílá. Jasně že otec. Kdo jiný. Podívala se na hodinky. Tak za hodinu tu budou.

Zazvonil zvonek. Pošta dorazila přesně na čas. Otevřela dveře: „To je pro mě? Co to kurva je?“ udiveně jí vyklouzlo.

V chodbě bylo šest krabic, tři podlouhlé dvoumetrové a tři asi metrové kostky.

Doručující jí podal dodejku: „Podepište se a tady dostanete ještě návod,“ podává jí obálku s diskem.

Nosiči odtáhli zřejmě dost těžké krabice do předsíně, pozdravili a odešli. Dívá se nevěřícně na tak obrovský dar a netuší, co jí to otec vlastně posílá.

Na jedné z krabic je nalepený lístek a na něm stojí: To je vysavač, má drahá dcero.

Připojila disk k počítači.

Z monitoru jí mává nějaká holka a kluk. „Ahoj, šťastlivče! Právě ses stal majitelem nejmodernějšího a nejlepšího vysavače na světě. Ano, nepřeháníme, nic lepšího neexistuje.

Podívej se, jak to funguje.“

Z podlouhlých krabic vybalují tři obrovské trychtýře. „Tak tohle je garáž pro vysávací robotníky. Podívej se, jak se to zavěsí na zeď, a nezapomeň, musí to být u zdroje energie nebo musíš mít patřičně dlouhou prodlužovačku. A podívej se, je to i krásná lampa.“

Zavěsili trychtýře vedle sebe a rozsvítili. Po trychtýřích začaly běhat obrazce.

„Podívejte se na ten zázrak. On to není žádný zázrak, ale úplně obyčejná věc. Svítidlo je vyrobeno ze silikonu a uvnitř jsou maličké RGB LED diody. Každá z nich představuje jeden pixel. K dosažení dokonalého barevného efektu je použita technologie adresování pixelů, která umožňuje určovat barevnost, jas, tón, každé jednotlivé LED diody nezávisle na druhé. Osvětlení může být nastaveno jak na statické barevně neměnné světlo, tak i na pohybující se různé světelné efekty, a to od běžící duhy až třeba po barevné padající malé i velké sněhové vločky nebo běhající pejsky, pádící koně. Prostě tuto lampu si můžete světelně naprogramovat opravdu, jak chcete, máte k dispozici 16 milionů kombinací barev. K osvětlení patří i patřičný hudební doprovod, který si rovněž sami určíte. Vlastní barevné světelné a hudební kreace si zhotovíte v dodaných speciálních programech na PC a pak je z něj zadáte do lampy. Nebojte se programování, je opravdu jednoduché.“

Pandora se dívá na ukázky možností osvětlení a docela se jí to líbí.

„Vidíme, že se určitě usmíváte! Líbí se vám to? Určitě ano!“ jásají holka a kluk z instruktážního videa, „ale ta největší bomba právě přichází! Připravte se na šok!“ Otevírají menší tři krabice. Vyndávají z nich igelitové pytle s množstvím bílých kuliček. Z každé krabice jinou velikost.

„Takže toto, dobře se podívejte! Tyhle kuličky jsou vysavačoví robotíci. Robot je uvnitř kuličky, je obalený zvláštní hmotou, která do sebe absorbuje veškeré nečistoty, a to jak prach a chemické skvrny, tak i větší trojrozměrné odpadky, co se mohou ocitnout na vašem koberci či podlaze. Vysavačoví robotíci všechno smetí absorbují a pak se ho v tomto trychtýři zbaví. Ano, na povrchu to je lampa, ale uvnitř to má velmi důmyslné zařízení, jež do sebe vsaje robotíky, kteří se plní nečistot vracejí k trychtýři. Zařízení z hmoty, kterou jsou obalení, dostane všechnu nečistotu. Odpad pak zpresuje a vytvaruje do kuličky a vypustí ji spodem ven. Předem si tam ovšem dá plastový pytel na odpad. Pytle jsou součástí balení a můžete si je kdykoli dokoupit. A vkládají se do vysavače tak, že je prostě necháte také vcucnout. On si je sám dá na patřičné místo ve svých útrobách. To jsme odbočili. Takže vysavačoví robotíci jsou očištění a čekají na další použití nad přístrojem, co z nich špínu vytáhl. Přístroj je asi tady,“ ukázali oba asi tak třicet centimetrů od ústí trychtýře, „až tady, čili je asi čtyřiceticentimetrový. Je to prostě malý zázrak. Tak a teď přístroj zapojíme a ukážeme vám vysavačové robotíky v akci.“

„Počkej,“ zaječí dívka.

„Musím odnést papouška, nebo mi ho vysají!“

„Klid,“ mávne rukou mladík, „samozřejmě živým tvorům se vyhnou a také si můžeš vymezit prostor, kam nesmí vstoupit. Stačí ho označit těmito majáčky.“ Ukazuje malé věžičky a pokládá je na roh klece. „Tak a teď do toho!“

Vyhodili z pytle na zem největší kuličky o průměru asi pěti centimetrů a zapnuli patřičný trychtýř. Kuličky se velmi rychle valí po zemi a nabírají smetí. Za pár minut se vrací pod trychtýř a jsou postupně vcucnuty.

„Tak a máme vysáto nejhrubší smetí a teď vypustíme jemnější robotíky,“ vykřikl hoch.

„Počkej!“ znovu ho zarazilo děvče.

„Copak se stalo?“

„Ztratila jsem prstýnek a ty koule mi ho asi už vysály!“

„To není žádný problém. Vidíš, tady z boku na trychtýři vysavačové lampy je takový šuplíček. Mají ho všechny tři lampy. Až skončí vysávání, najdeš tam drobné předměty, které nejsou smetí. Náš vysavač je velmi inteligentní.“ „To je skvělé,“ zatleskala radostně rukama dívka.

Vysypali na zem menší kuličky, bylo jich víc a opět se pečlivě valily po místnosti.

„A na závěr tu jsou ti nejmenší a nejdokonalejší, co za vás utřou i prach.“

Tyto kuličky o průměru asi dvou milimetrů utvořily něco jako koberec a pohltily doslova vše kolem sebe – podlahu, stěny. Kloužou po nábytku, a dokonce i po listech pokojových kytek.

Pandora sedí jako socha a okouzleně se dívá. Vzpomněla si, jak před časem v kuchyni zabila švába. Jestlipak brouka ty koule jen obtečou, nebo ho zlikvidují?

Schválně se na to zeptám táty.

http://sciafant.blogspot.cz/2016/09/predstaveni-knihy-pronajmu-svet-zn.html

Autor: Jita Splítková | středa 29.3.2017 13:21 | karma článku: 14.48 | přečteno: 683x

Další články blogera

Jita Splítková

Soros, migranti, platební karty a bezbřehá pomoc

EU solící, OSN velící a Soros těžící – migrantský obchodní trojúhelník. A daňový poplatník plačící.

29.11.2018 v 10:00 | Karma článku: 32.78 | Přečteno: 1073 |

Jita Splítková

Feministky vymknuté z kuchyní šílí

Šílí nejen feministky i neinformovaní a placení a hlupáci. Proč? Oč se jedná? O ratifikaci Istanbulské úmluvy. Pokud by ji parlament ratifikoval, dopustil by se skoro vlastizrady. Nejsou to silná slova? Ne. Předkládám důkaz.

24.10.2018 v 13:59 | Karma článku: 42.29 | Přečteno: 2299 |

Jita Splítková

Manželství už jen svazek dvou lidí -Ano? Ne!

Manželství dvou lidí? Ne. Ano, jsme rozmanití a různí a to s sebou přináší, že prostě nemůže mít každý všechno, nač se umane.

19.10.2018 v 11:31 | Karma článku: 38.81 | Přečteno: 1583 |

Jita Splítková

Ó ta slova!

Slova milá, slova slušná, slova bojovná, slova sprostá – vše jsou jen slova a jejich volba není někdy náhodná. Třeba nevinné slovo kráva...

16.10.2018 v 14:47 | Karma článku: 14.52 | Přečteno: 356 |

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Havránek

Chalupáři podvacáté a stejně většina z nás kouká, nebo ne?

Tak si přemýšlím, na co z dnešní doby budou naše děti až vyrostou rádi koukat. Na Most, Ulici (brrrr), seriály s herci Dejvického divadla? Myslím si, že si radši pustí Chalupáře. Nestýská se mi ani v nejmenším po minulosti, leč

19.2.2019 v 13:51 | Karma článku: 14.62 | Přečteno: 551 | Diskuse

Jan Ziegler

"Sionistická špíno, vrať se do tel Avivu"

Takhle řvali příznivci tzv. žlutých vest na francouzského židovského filosofa Alaina Finkielkrauta. O tomto odporném antisemitském útoku informoval na svém webu Židovský tiskový a informační servis.

19.2.2019 v 12:49 | Karma článku: 27.56 | Přečteno: 950 | Diskuse

Jan Vašek

Génius: Příběh, na který stojí za to udělat si názor!

Když pročítám tuto případovou studii, nemohu se jako manažer rozhodnout: Zaměstnal bych ho? Pokud ano, vyhodil bych ho ve zkušební době? Pokud ne, jakých výsledků by dosahoval? A co vliv na zbytek týmu? Co myslíte?

19.2.2019 v 12:18 | Karma článku: 9.43 | Přečteno: 568 | Diskuse

Libor Popovský

Finské znásilňovací gangy

Článek Davida Browna "Finland's Grooming Gangs", který vyšel 30. ledna 2019, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

19.2.2019 v 9:05 | Karma článku: 38.99 | Přečteno: 2526 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Malé vysvětlení ke gradující polsko-izraelské kontroverzi

Tak už to víme: summit V4 + Izrael v Jeruzalémě nebude. Na vině jsou vyhrocené vztahy mezi Izraelem a Polskem kvůli pohledu na to, nakolik Poláci participovali na holocaustu.

19.2.2019 v 8:15 | Karma článku: 29.38 | Přečteno: 862 | Diskuse
Počet článků 185 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 640

Literátka, výtvarnice, fotografka, básnířka, popularizátorka vědy a techniky. Vyšly jí čtyři knihy - Mýty v zrcadle vědy a fantazie, Po stopách tajemných umělců a záhadných pokladů, Na konci kolejí, Pronajmu svět Zn. Virtuální. Měla řadu samostatných výstav po celé ČR. Od roku 1997 vydávala na Netu různé e-ziny zaměřené na sci-fi, techniku a vědu. Zelós (1997-2000), Universum (2000 - 2004), Futurologie (2003 -2009). V letech 2000- 2004 pracovala pro e-zin Neviditelný pes. Do roku 2010 publikovala vědecko-populární články snad ve všech seriózních novinách a časopisech. V současné době se převážně věnuje psaní beletrie a to sci-fi, focení a digitální grafice.

http://sciafant.blogspot.cz/

http://vasagita.blogspot.cz/

Najdete na iDNES.cz