Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A u vás zase bijete černochy…

16. 11. 2016 9:00:00
Dost často se v diskusích, a to kdekoli ať už v realitě nebo ve virtuálním světě sociálních sítí, používá argumentační klam. Docela zaručený prostředek, když někdo chce odvést pozornost od opravdového problému.

Patří to zřejmě do Urban legends, ale léta se traduje, že když někdo z USA kritizoval poměry v tehdejším SSSR, tak mu bylo odpovězeno onou větou – a u vás zase bijete černochy. Tato legrační nelogická argumentace se objevuje i dnes a převážně v diskusích o migrantech, Islámu, teokratických státech, jen s tou změnou, že dotyční poukazují, jak je to špatné u nás. Jedná se o argumentační klam úhybný manévr čili red herring

Na jednom konkrétním příkladu chci ukázat irelevanci a polopravdy či přímo lži skryté za argumentační klamy.

Před časem tiskem prolétla zpráva, že mladý Afgánec, který se nějak podivně ocitl na našem území a hned v nemocnici na Bulovce a s celou rodinou, a tam téměř dokonal trestný čin znásilnění. Zatáhnul zdravotní sestru do odlehlé chodby... naštěstí na její křik reagovali její kolegové. http://www.tisen.tv/2016/11/video-afganec-v-nemocnici-na-bulovce-znasilnil-zdravotni-sestru-kriminaliste-ho-dopadli-a-obvinili/

Tato zpráva se ocitla i na sociálních sítích a ihned vyvolala rozhořčené reakce typu - proč se zdůrazňuje národnost. Členové hlavně ze stran Zelení a Piráti a členové lidskoprávních neziskovek okamžitě začali do komentářů dávat desítky odkazů na případy znásilnění žen Čechy. Dále se obhajoval tento čin jinou kulturou a házelo se čísly a vykřikovalo velmi údernické heslo: „ své ženy si znásilníme sami“ (zřejmě se inspirovali obskurními Britskými listy http://blisty.cz/art/80598.html ).

Ano, znásilňuje se všude, jeto odpudivé, ale to není, oč tu běží, svým úhybným manévrem odklonili diskusi od hlavního problému. Kde se tady onen Afgánec s celou rodinou vzal? Údajně to neví ani Sobotka. http://www.securitymagazin.cz/zpravy/-1404053621.html. Stát, který nemá tušení, jak se na jeho území ocitnou nějací lidé, není stát. Či spíš, někdo dobře ví, jak se sem dostali? Také se použitím úhybného manévru ztratil morální aspekt tohoto zločinu. Přijel sem jako, nevíme čí, host a skoro první, co udělá, jde znásilnit zdravotní sestru právě pracující v nemocnici, a je jedno, odkud přijel. To nelze ničím omluvit ani nevzdělaností natož irelevantním a stupidním argumentem, že Češi znásilňují o hodně víc.

Čísla znásilněných v naší republice.

V diskusích o znásilnění migranty používají politici z proimigračních stran, obskurní média a feministky jako garant pravdivosti toto: Amnesty International: V ČR je ročně znásilněno 7500 - 20 000 žen http://www.amnesty.cz/news/1418/nosi-minisukne-o-znasilneni-si-koledovala-mysli-si-tretina-cechu

Strašné číslo a je to vůbec možné? Málokdo vezme kalkulačku a začne vyhledávat čísla.

Muži v ČR celkový počet - 5186330

Ženy v ČR celkový počet - 5367513

https://www.czso.cz/csu/czso/pocet-obyvatel-v-obcich

Pokud tedy budeme předpokládat 20 000 znásilnění z plného počtu žen, vyjde číslo, že každá 268 žena je jednou v roce znásilněná. Pokud zahrneme jen pravděpodobně možný věk znásilněných, je ono číslo ještě neuvěřitelnější vyjde docela nereálné číslo – a to že každá 56 žena je ročně znásilněná (počítáno ze skupin 20 -34 let - 1122946 žen celkem). Za deset let by tu nebyla jediná opakovaně neznásilněná.

Převážná část obětí je ve věku 18 – 30 let. Vyskytují se ovšem i opravdu ojedinělé případy znásilnění velmi mladých dívek a dětí, ale i žen v pokročilém věku. http://www.bojovky.info/component/content/article?id=32

Věková struktura obyvatel ČR - Ženy http://www.eprehledy.cz/vekova_struktura_obyvatel_cr.php

A co muži? Podle tohoto čísla by byl každý 259 muž včetně batolat mužského pohlaví a starců nad hrobem, znásilňovač. Ovšem nesmí se zapomínat, že neznásilňují zde jen Češi, ale i cizinci.

Jak se to vlastně na webu Amnesty International píše? Počet odhadovaných skutků znásilnění v Česku je podle různých zdrojů mezi 7500 a 20 000.“ Aha a jsme doma – podle těch známých a seriózních „různých zdrojů“. V tomto případě se jedná o argumentační klam zvaný anonymní autorita.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Amnesty_International

https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam

Doufejme, že důvěry hodná je statistika Policie ČR http://www.policie.cz/clanek/statisticke-prehledy-kriminality-za-rok-2015.aspx a zde se hovoří o řádu stovek znásilnění ročně. Zde je mapa kriminality http://www.mapakriminality.cz/

Pokud bychom předpokládali, že ne každá žena ho nahlásí, řekněme, že tak každá čtvrtá, tak by ono číslo mohlo být cca 2000. Což je samozřejmě také velmi smutné číslo. Jenže je tu jenže, ono je tu i druhá strana, znásilnění si ženy vymyslí, aby se pomstili ex partnerovi, kolegovi, kamarádovi. Dále znásilnění neznámou osobou, jako v případě onoho Afgánce je celkem malý počet, většinou se jedná o ex partnery či známé.

Takže argumentace - a u vás zase bijete černochy, či jedna paní povídala, že..., jsou vždy zastírací manévr, aby se diskuse nedostala na opravdovou dřeň věci.

Autor: Jita Splítková | středa 16.11.2016 9:00 | karma článku: 30.13 | přečteno: 969x

Další články blogera

Jita Splítková

Na beton

Není beton jako beton a některý je hitech. Není brutalismus to co brutalita. Hledání a nalezení krásy obyčejného šedého betonu. Nevěříte?

10.3.2017 v 9:46 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 275 | Diskuse

Jita Splítková

Humánní bomby pro život

Ano, skutečně - humánní bomby, nejedná se o nějaký zvrhlý vědecký experiment nebo Havlovy bomby, ale o nanobomby, které likvidují rakovinné buňky přímo uvnitř pacientova těla.

9.3.2017 v 9:21 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 274 | Diskuse

Jita Splítková

Boj se! Budeme číst i tvé myšlenky

Kam se člověk vždy schoval, byl jeho mozek - myšlenky, sny, představy. Jeho a jen jeho svět. Bude tomu tak napořád nebo v budoucnu padne i toto soukromí?

8.3.2017 v 12:18 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 314 | Diskuse

Jita Splítková

Opeřenci

S malými lidmi, čili dětmi se užije legrace. Navíc, když vyslovené pochopí doslova. A je pravda nudná?

7.3.2017 v 9:10 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 302 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Robert Troška

Další mrtví-tentokráte Londýn. Libanonizace západní Evropy v přímém přenosu

V západoevropských metropolích se začíná naplno rozjíždět proces libanonizace, kterého jsme se MY odporní, netolerantní xenofobové a čecháčkové (výraz nejmenovaného „vyspělého“ politika) od počátku migrační krize nejvíce obávali.

22.3.2017 v 21:16 | Karma článku: 35.37 | Přečteno: 1048 | Diskuse

Libor Čermák

Školy by se měly naučit odolávat multikulturním pokušením

Je dobře, že se opět médiemi omílá ten případ z jedné brněnské školy, kde rodiče protestují proti multikultiakcím, kterou tam pořádají. Jen ať to je pěkně varováním i pro jiné školy, které by o něčem takovém chtěly také uvažovat.

22.3.2017 v 19:07 | Karma článku: 31.27 | Přečteno: 757 |

Hana Rebeka Šiander

Co mají společného Leonid Brežněv, Jan Pavel II. a Miloš Zeman?

Politik Leonid Brežněv, papež Jan Pavel II., president ČR Miloš Zeman. Muži na významných postech, kteří neuměli či neumí odejít včas. Někdo neudržel sliny, jiný slova, dalšímu padají boty. Je na místě obdiv či lítost?

22.3.2017 v 18:34 | Karma článku: 20.62 | Přečteno: 598 | Diskuse

Aleš Hodina

Žblebt roku 2016: Šimíček, Uhlíř, Zemánek

„Ústavní soud ... nemůže v žádném případě akceptovat skutečnost, že se ho (prohlubování vzájemného vztahu mezi nezletilými dětmi a jejich otcem) krajský soud snaží dosáhnout přímo proti vůli (přání) nezletilých dětí.“

22.3.2017 v 17:05 | Karma článku: 22.07 | Přečteno: 3307 | Diskuse

Daniela Kraydlová

Kterého vlka krmíš?

Podle jednoho indiánského příběhu v sobě každý máme dva vlky, kteří se mezi sebou perou. Jednoho dobrého, laskavého, moudrého a milého. Druhého zlého, protivného, závistivého, podlého. Víš, který z nich ten souboj v tobě vyhraje?

22.3.2017 v 16:26 | Karma článku: 6.52 | Přečteno: 251 | Diskuse
Počet článků 151 Celková karma 13.55 Průměrná čtenost 477

Literátka, výtvarnice, fotografka, básnířka, popularizátorka vědy a techniky. Vyšly jí čtyři knihy - Mýty v zrcadle vědy a fantazie, Po stopách tajemných umělců a záhadných pokladů, Na konci kolejí, Pronajmu svět Zn. Virtuální. Měla řadu samostatných výstav po celé ČR. Od roku 1997 vydávala na Netu různé e-ziny zaměřené na sci-fi, techniku a vědu. Zelós (1997-2000), Universum (2000 - 2004), Futurologie (2003 -2009). V letech 2000- 2004 pracovala pro e-zin Neviditelný pes. Do roku 2010 publikovala vědecko-populární články snad ve všech seriózních novinách a časopisech. V současné době se převážně věnuje psaní beletrie a to sci-fi, focení a digitální grafice.

http://sciafant.blogspot.cz/

http://vasagita.blogspot.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.